MAS Hornolidečska » Území MAS » Lačnov

znak LacnovObec Lačnov se rozkládá v údolí mezi dvěma větvemi podhůří Vizovických vrchů na ploše 1530 ha a žije v ní kolem 900 obyvatel. První písemná zpráva pochází z roku 1422, kdy zapsal král Zikmund Miroslavovi z Cimburka kromě jiných obcí i Větší a Menší Lačnov.

Historickou památkou v obci je roubená usedlost čp. 13, rozložená kolem čtverhranného dvora, se studnou s okovem, datovaná na trámu do roku 1811. Součástí usedlosti je obytný dům, chlév se seníkem, stodola a komora. Na okraji obce stojí moderní kostel Panny Marie, královny nebe a země. Jeho základní kámen byl položen v roce 1968, ale po dokončení nesměl být přes 20 let z ideologických důvodů využíván. Vysvěcen byl teprve 13. 10. 1991.

Přírodní památkou se v Lačnově stala louka západně od školy, na níž se vyskytuje silně ohrožený šafrán bělokvětý. Další přírodní památkou je lokalita po obou březích potoka Smolinky. Typický je pro ni krajinný ráz s drobnými políčky po vrstevnicích, drobnými lesíky a přirozeně meandrujícím potokem.

Milovníci přírody mohou poznávat kraj na pěších túrách i při vyjížďkách na kolech či na koních, široká je také nabídka pro lyžaře i běžkaře. Nad obcí se rozkládají Trčkovy skály, vyhledávané nejen horolezci, ale také turisty a cykloturisty, kteří mohou po hřebenech směřovat dále do Vizovických vrchů.

V obci se nachází soustava tří rybníků a rybářské středisko, které navštěvují rybáři ze širokého okolí. V obci jsou pro návštěvníky a turisty nabízeny i rozsáhlé ubytovací možnosti v Rybářském domově a přírodním kempu.

 

www.lacnov.eu

         safran v Lacnove        dožínky Lačnov

Kotlíkové dotace

12. 9. 2023 - 30.8.2024

NZÚ Light

MAS Hornolidečska

 
 

Rychlý kontakt

MAS Hornolidečska, z.s.
Sídlo: Lidečko 467, PSČ 756 12

Kancelář: Lidečko 36, PSČ 756 12 (buodva ZŠ Lidečko)

ID datové schránky: 7uyxvcg

 

IČ: 266 76 109
mail@mashornolidecska.cz

www.mashornolidecska.cz

 

více ZDE

 

 

kızılay dershaneler