MAS Hornolidečska » Území MAS » Valašská Polanka

znak Val.PolankaValašská Polanka je písemně zmiňovaná už v roce 1361, kdy patřila k cisterciáckému klášteru v nedalekých Vizovicích.

Je rozložena mezi kopci Vizovické vrchoviny a Javorníků. Kromě kostela z roku 1778 a kamenného kříže z roku 1779 je na území obce možno vidět i nemálo tradičních valašských roubených staveb.

Na sklonku 19. století do tehdejší Polanky zavítal na svém putování za lidovou písní hudební skladatel Leoš Janáček. Byl později jedním z iniciátorů vystoupení Polančanů na národopisné výstavě v Praze r. 1895, kde předvedli Dožatou a svatbu z Polánky, tak jak ji do farní kroniky zapsal a s nimi nacvičil místní farář P. Antonín Přibyl. Tradice „starovalašské dožaté" je v obci živá dodnes.

Procházka po okolní přírodě nabízí nemálo zajímavého ze života fauny i flóry a rovněž nádherné pohledy na valašské kopce. V průběhu roku je možné navštívit spoustu kulturně- společenských akcí či zhlédnout folkórní události („Mikuláše", fašankáře, velikonoční klabotáře apod.)

Ve Valašské Polance si lze pronajmout některé z hřišť sportovního areálu u ZŠ, a to včetně tělocvičny, nebo využít víceúčelový sportovní areál PARADON s letní zahradní restaurací U Kurtu.

Valašská Polanka je držitelem Modré stuhy za rok 2009 v soutěži Vesnice roku Zlínského kraje.

 

www.valasskapolanka.cz

      sportovni areal s kostelem v pozadi       spiningove centrum ve Valasske Polance

Kotlíkové dotace

12. 9. 2023 - 30.8.2024

NZÚ Light

MAS Hornolidečska

 
 

Rychlý kontakt

MAS Hornolidečska, z.s.
Sídlo: Lidečko 467, PSČ 756 12

Kancelář: Lidečko 36, PSČ 756 12 (buodva ZŠ Lidečko)

ID datové schránky: 7uyxvcg

 

IČ: 266 76 109
mail@mashornolidecska.cz

www.mashornolidecska.cz

 

více ZDE

 

 

kızılay dershaneler